ראיון עם אנדראס לוך (Andreas Loh), מלחין, פסנתרן ומורה ליוגה שהפיק דיסק של מנגינות סנסולה ליוגה

אנדראס לוך הוא אמן רבגוני מברלין, בעל השפעה בז'אנרים שונים כגון קלאסי, ג'אז, פופ, אוונגרד ורוק רועש.
אנדריאס למד ג'אז ומוסיקה קלה עבור כלי הקשה ב- University of Music  הנודעת ובתיאטרון "פליקס מנדלסון ברתולדי" .מלבד זאת הוא לומד ומתרגל יוגה מאז 1999.
בהשראת חוויות נגינה ארכאיות מזמנים שבהם ניגן בלהקות רוק, הוא החל לבטא את היצירתיות שלו בהרכבים משל עצמו. בשנת 2009 הוא פרסם את הדיסק הראשון שלו שנקרא 'פסנתר' ומאז פרסם אלבומים נוספים, בהם הדיסק "Sounds of my hands" של מנגינות סנסולה ליוגה.
המוזיקה שלו מלאה במטען רגשי עמוק ומנגינות מדהימות שאותן הוא מעביר בעוצמה וברגישות בעת ובעונה אחת. מי שמאזין לקומפוזיציות ולאלתורים שלו עוצם את העיניים ופותח את האוזניים ואת הלב.

 

מתי נחשפת לסנסולה?
באיזושהי סדנא ראיתי משתתף אחר עם סנסולה והכלי הזה סיקרן אותי. הצליל המקסים הזה נגע בי מיד.

איך אתה משתמש בסנסולה? איזה אפקט יש לה על הקהל שלך?
אני תמיד מנגן בסנסולה לפני ואחרי אימוני היוגה שלי. בד"כ אני לא מראה את הסנסולה לקהל שלי וזה עובד, אנשים נדהמים מהצליל. בד"כ חלק מהם לא בטוחים אם זה צליל שמנוגן ב- "live" או לא. במיוחד כשאני מהדהד עם הסנסולה זה מאוד מסקרן את הקהל שלי. לשמוע בסדנא איזה 15 סנסולות יחד זו חוויה נהדרת.


מה גרם לך לחשוב על הדיסק "Sounds of my hands"? (דיסק של מנגינות סנסולה ליוגה)
הייתה לי שאיפה ליצור מנגינות של סנסולה שיובילו את הקהל שלי לשלווה. עבדתי על זה באינטנסיביות, ביליתי שבוע במנזר St. Michaelstein ושם הקלטתי את השירים בחדר האוכל הישן של הנזירים.

 

 

מהי הסנסולה עבורך?
עבורי הסנסולה היא כלי יפה ושימושי, שמאפשר גם לאנשים ללא כל ידע מוסיקלי קודם לנגן יחד ולחוות יצירה של מוסיקה בעצמם.
גם אם הסנסולה מוגבלת בכמות הטונים, הרי הצליל של הטונים האלה מאוד מיוחד. לדעתי זה נובע מאיכות החומרים והמוצר, הרי זה מוצר מתוצרת גרמניה.

 

מראיין: Annalena Horl

אתרי האינטרנט של Andreas Loh:
www.andreasloh.com www.talayoga.de www.facebook.com/andreaslohyoga

 

הניגון בסנסולה אינו דורש כל ידע או ניסיון מוסיקלי!
צלילי הסנסולה עמוקים ומתמשכים, ומשתלבים זה בזה בהרמוניה מושלמת.
הסנסולה היא פרי פיתוח של חברת HOKEMA גרמניה, היא מיוצרת בחברת HOKEMA בעבודת יד נקייה ומדוייקת ובעזרת חומרים איכותיים ביותר.