אנטיה דרוסל ( Antje Drössel), מחברת, מורה למוסיקה, מדריכת התעמלות וקורסי הרפיה להורים וילדים, גרמניה

לאחר שלמדה מנהל עסקים ואחרי יותר מעשר שנים של עבודה בתחום השיווק של חברות יופי וקוסמטיקה מובילות, אנטיה דרוסל החליטה לעשות תפנית בקריירה שלה. היא רכשה השכלה חדשה והפכה למטפלת בעיסוי ומורה ליוגה לתינוקות. עכשיו היא מציעה קורסים להורים ולילדים בגילאי 0-6 שנים. הקורסים שלה ממוקדים בתנועה, מוסיקה ורגיעה. לידת בנה הבכור נתנה לה השראה ליצירת קונספט חדש של "בריאות לתינוקות" (www.wellkin.de). בשנת 2011 פרסמה את ספרה הראשון, שהפך לרב-מכר, ועוסק בכל מה שיוצר מערכת יחסים טובה בין הורים וילדים.
התפנית שעשתה השיגה דבר חשוב נוסף - היא יכולה לשלב חיי משפחה וקריירה. "זה מרגיש כמו חלום שהתגשם - אני יכולה לעבוד עם ילדים, לתמוך בהורים ולעשות אותם מאושרים, וגם לנהל את חיי המשפחה שלי". כבר יותר מעשר שנים שאנטיה מעניקה קורסים לארגונים שונים ומעונות יום. היא אוהבת לפתח רעיונות ותרגילים לשימוש יומיומי כדי ליצור רגעים נפלאים בחיי משפחה: רוגע ושמחה בכל יום.

 

מה גרם לך לשלב את Sansula לתוך העבודה שלך?
נחשפתי לסנסולה במהלך אימון יוגה מתקדם. הביאו אותה בסוף המפגש בשלב ההרפיה. מייד התאהבתי במכשיר היפה הזה והזמנתי אחד. למעשה תכננתי להכניס את הסנסולה בקורסי ההרפיה שלי למבוגרים אבל אני לוקחת אותה איתי לכל קורס. כמו המבוגרים, גם ילדים ותינוקות נדהמים לגמרי מהצליל היפה שלה.

מהי ההשראה שלך לבריחה מהשגרה ואיך את מפתחת רעיונות חדשים?
אני אוהבת לקרוא ולטייל. התחביב והתשוקה שלי זה פעילות - אני משוגעת על ספורט, מוסיקה, הגינה שלי והליכה. צלילי הטבע והסביבה מרגיעים אותי, מעניקים לי אנרגיה ואיזון. אני יצירתית, "חושבת מחוץ לקופסא" ותמיד יש לי רעיונות חדשים. אני אוהבת לעבוד עם אנשים ולהשגיח על ילדים. אני אוהבת לצפות בהם משחקים, להקשיב לסיפורים שלהם או לספר להם סיפורים. האינטראקציה הזו של האזנה, דיבור והתבוננות, ובנוסף הטבע המרגיע, מעניקה לי השראה.

כיצד תינוקות מגיבים לצלילי הסנסולה?
זה שובה אותם. הם פשוט נרגעים ומקשיבים. בעבודתי עם ילדים אני משתמשת בסנסולה בשלוש דרכים שונות:

- אני יוצרת צלילי רקע לסיפורים שלי - הסיפור תמיד עוסק בנושא מסויים, למשל במדינות אחרות והרפתקאות, אז תמיד אשלב בסיפור צלילים מתאימים, זה מעצים את הסיפור.

- אני מספרת סיפור עם מגוון של כלי נגינה. בהתחלה אנחנו מנסים את כל הכלים. אח"כ אני אומרת לילדים על מה הסיפור ותוך כדי אני מראה להם את כלי הנגינה וכל ילד יכול לבחור כלי בהתאם למה שאמרתי באותו שלב. ואז כשאני מספרת את הסיפור הילדים מנגנים בכלים בדרך שנראית להם מתאימה. לרוב ילדים לוקחים את הסנסולה כדי לתאר מילים כמו "שמש", "קסם", "אור", "אהבה", "שמחה".

- אני משתמשת בסנסולה כאלמנט של הרפיה. אחרי שפיזזנו, שרנו, רקדנו וצחקנו, אנחנו מתיישבים תחת המצנח צעצוע שלנו ומדמיינים שאנחנו יושבים מתחת לקשת בשמיים. הילדים עוצמים את עיניהם ומדמיינים זאת כשאני מנגנת בסנסולה. כשאני עובדת עם תינוקות אני אוהבת בסיום המפגש לעבור ליד כל ילד ולנגן מעל ראשו, ואז הם נרגעים, צוחקים ונדהמים מהצליל המיוחד הזה.

 

 

תארי לנו יום רגיל בחייך
אני נוהגת לקום מוקדם בבוקר ולתרגל מדיטציה ויוגה. אח"כ אני מעירה את הילדים, אנחנו אוכלים ארוחת בוקר ואני לוקחת אותם לביה"ס, וכך היום מתחיל בהליכה נעימה לכולנו. אח"כ אני עושה את אימון הכושר שלי ומתחילה את העבודה. אח"ה אני אוהבת להיות עם הילדים שלי. אנחנו משחקים בכדור, שוחים, הולכים או מבלים בגינה. כמו כן אנחנו אוהבים להיפגש עם חברים. אבל כמובן שיש לנו שעות משפחה רגועות שבהן אחנו קוראים או מדברים. כשהילדים שלי הולכים לישון, אני בדרך כלל עובדת על הספרים או על המחקרים שלי ומכינה את החומר לקורסים שלי. לפעמים אני אוהבת לנגן בגיטרה בזמן שבעלי קורא על הספה.

מהי המוסיקה עבורך?
מוסיקה מלווה אותי כל החיים. זה מרכיב מאוד חשוב לי כדי להירגע ולשמוח. אני אוהבת לרקוד ולעשות ספורט בשילוב עם מוסיקה. אני חושבת שמוסיקה ותנועה מחוברים באופן הדוק, מן הסתם זה גם מה שילדים מרגישים.

כילדותי למדתי לנגן בחליל ואח"כ בפסנתר. כבר בבית הספר היסודי אהבתי לשיר במקהלה ולהופיע על במה. אני עדיין שרה במקהלה ואני אוהבת לנגן בגיטרה ובסנסולה. מצאתי את מורה הגיטרה הטוב בעולם, ריינר הוסל (Rainer Husel), הוא עיוור וגישת הלימוד שלו פנטסטית. כיום אני מביאה את הגיטרה ואת הסנסולה למרבית הקורסים שלי.

 איזה מהכלים של HOKEMA הכי מועדף עלייך?
אני אוהבת את הסנסולה רנסנס שלי, אני קוראת לקופסא שלה "תיבת האוצר", כשאני פותחת אותה אני ממש יוצרת רגע קסום לילדים והם מיד יודעים כמה ייחודי ובעל ערך הכלי הזה.

 

 מראיין: Annalena Horl

אתר האינטרנט של Antje Drössel:
www.wellkin.de

 

 

הניגון בסנסולה אינו דורש כל ידע או ניסיון מוסיקלי!
צלילי הסנסולה עמוקים ומתמשכים, ומשתלבים זה בזה בהרמוניה מושלמת.
הסנסולה היא פרי פיתוח של חברת HOKEMA גרמניה, היא מיוצרת בחברת HOKEMA בעבודת יד נקייה ומדוייקת ובעזרת חומרים איכותיים ביותר.