"הסנסולה תמיד בתיק" - אלנה מירונוב (Elena Mironov), מחברת, מלחינה ומורה ליוגה, ציריך, שוויץ

אלנה מירונוב מתגוררת בדנמרק ובשוויץ, היא מחברת, מלחינה ומדריכה בינלאומית ליוגה ומדיטציה. כבר יותר מ-16 שנים היא מתאמנת ולומדת עם המאסטרים ברחבי עולם. במשך 11 השנים האחרונות היא מלמדת ומובילה סדנאות יוגה בחמש יבשות תוך יצירת מוסיקה והקלטות של עבודתה בדנמרק ובאיסלנד. אלנה אוהבת לשלב בין שתי אהבותיה הגדולות - יוגה ומוסיקה, על ידי שיתוף פעולה עם מספר מוזיקאים, וזאת באמצעות הפקות חיות של מוסיקה ויוגה באירועים ופסטיבלים. יתר על כן היא מציעה מוסיקה משלה כמו פסקול מדיטטיבי ומהפנט עבור שיעורי יוגה מיוחדים. בשיעורי מוסיקה ויוגה היא עובדת עם הכלים הבאים: נבל קלטי, סנסולה, האנגדראם, משולשים, פסנתר, מיני תזמורת של צ'לו, דיג'ירידו, מגוון תופים מהמזרח התיכון, קלרינט ועוד ...
כיום אלנה בעיקר מלמדת סדנאות יוגה ברחבי העולם (שוויץ, שוודיה, איסלנד, באלי, מרוקו). גם בנסיעות היא לוקחת איתה בתיק את התוף האפריקאי ואת הסנסולה רנסנס שלה. בשנת 2015 היא יצרה את ה-  DVD יוגה הראשון שלה, שזכה לביקורות מבריקות בעיתונות הבינלאומית. ה- DVD הזה הולחן כולו ע"י אלנה. הוא כולל קטעים חיים של צ'לו, פסנתר, כלי הקשה, דיג'רידו, ופעמוני רוח (לפרטים נוספים ולקריאת ביקורות בקרו כאן: www.sparklingyoga.com/press). באותה השנה היא פרסמה גם את תקליטור המוזיקה הראשון שלה (www.silvercloudofficial.com ).
אלנה מירונוב היא לא רק אמנית מוכשרת ורבגונית, היא מהממת, מרשימה ומחממת את הלב בכל פרויקט שבו היא מעורבת.

 

תארי לנו יום רגיל בחייך
יום רגיל בחיי בדרך כלל מושפע מגורמים שונים. בעיקר על ידי מוסיקה, תנועה וכמובן תרגול יוגה. אני אוהבת לעבוד עם הגוף שלי ועם צלילים. אני תמיד מוצאת את ההשראה שלי בטבע. לכן ביום רגיל בחיי תוכל למצוא אותי הן יער, בטיפוס על הר או בשדה התעופה.

מהו הדבר הטוב ביותר בעבודה שלך?
אפשר לומר שהדבר הטוב ביותר הוא התנועה,  ההבעה, והלמידה התמידית - אם זה בתנוחות יוגה, תוכנות מוסיקה או הכרת כלי נגינה חדש. כלומר אני חופשייה להביע בתנועה את עצמי ואת התשוקות שלי. אני עובדת עם צלילים נפלאים ועם אנשים מקסימים ברחבי העולם. לכן אני לא רק מניעה את הגוף שלי, אני גם נעה ממדינה למדינה וזה מה שעושה את העבודה שלי למיוחדת ומספקת.


מה גרם לך להשתמש בסנסולה?
אני חושבת שזה היה הצליל העדין שגרם לי להחליט להשתמש בכלי הזה בעבודתי. פס הקול הטהור  הזה מתאים בדיוק לכל פעילות מדיטציה. יותר מזה, החניכים שלי פשוט התאהבו בסנסולה. בעזרת הסנסולה אני יכולה לקחת את תלמידי היוגה שלי מהשבסנה או היוגה נידרה בדרך הטובה ביותר. הסנסולה קטנה ונוחה לנשיאה ממקום למקום ועם זאת היא מציעה כ"כ הרבה אפשרויות עם הרמוניות משתנות. אני ממש אוהבת להלחין עם הסנסולה בזכות המגוון הזה של הצלילים. זה כלי רבגוני שאני שמחה לשלב בהלחנה שלי ובמדיטציה המודרכת שאני יוצרת  ומקליטה (www.soundcloud.com/sparklingyoga).

 

 

איך את משתמשת בסנסולה ואילו יתרונות את מוצאת בכך?
כמו שאמרתי, אנשים מיד מתאהבים בסנסולה. החניכים שלי מאוד אוהבים את הצלילי שלה כי הם מרגיעים, מחזקים ומטעינים. כשאתה מתרגל יוגה ומאזין לצלילי המקסימים של הסנסולה אתה מרגיש התחדשות, בטחון וקלילות. זה מה שעושה אותה כ"כ מופלאה.

איזו שאלה לדעתך חייבים לשאול אותך בראיון?
חייבים לשאול אותי מהם קטעי המוסיקה או המלחינים המועדפים עליי. לדעתי ניתן לדלמוד הרבה על אנשים מתוך ידיעת המוסיקה המועדפת עליהם. כמו כן אתה יכול לשאול אותי על עשרת יעדי הטיול הבאים שלי, כיוון שבד"כ יש לי לפחות עשרה :-).

איזה מהכלים של HOKEMA הכי מועדף עלייך?
סנסולה רנסנס.

 

מראיין: Annalena Horl

אתרי האינטרנט של Elena Mironov:
www.sparklingyoga.com www.silvercloudofficial.com www.sparklingyogaretreats.com

 

הניגון בסנסולה אינו דורש כל ידע או ניסיון מוסיקלי!
צלילי הסנסולה עמוקים ומתמשכים, ומשתלבים זה בזה בהרמוניה מושלמת.
הסנסולה היא פרי פיתוח של חברת HOKEMA גרמניה, היא מיוצרת בחברת HOKEMA בעבודת יד נקייה ומדוייקת ובעזרת חומרים איכותיים ביותר.