הזמרת והיוצרת הגרמניה ז'אנין דבי (Janin Devi) מספרת על השימוש שלה בסנסולה כזמרת וכיוגיסטית

ז'אנין דבי (Janin Devi) היא כיום אחת מזמרות הנשמה החשובות ביותר בגרמניה. היא ילדת פלא מוסיקלית. בעלת קול צלול, דרמטי ולירי והיא יודעת איך להקסים את הקהל שלה.
הקול שלה נובע ישירות ממעמקי נשמתה וחודר עמוק ללב. כשמאזינים לה מרגישים שהיא חיה כל שיר.
ז'אנין החלה לשיר בשנת 1994 אחרי שלמדה מוסיקה והקלטה. בשנת 2007 ז'אנין החלה לימודי אומנות ביצועית בביה"ס Artrium לדרמה של בהמבורג.
היא מתרגלת יוגה ב- " Yoga Vidya", שם היא עבדה כמוסיקאית, הדריכה שעורי Mantra וניגנה בפסטיבלים. אלא שאז המוסיקה "קראה לה" ובשנת 2009 היא החלה להופיע כמוסיקאית עצמאית, ומאז היא עוסקת רק בהפקות שמחממות את הלב.

 

האם את זוכרת מתי לראשונה המוסיקה נגעה בך וגילית את התשוקה לשיר?
כילדה נהניתי מאוד לשיר. כבר אז האהבה שלי למוסיקה הייתה ברורה למדי. אחד הניסיונות המשמעותיים ביותר שחוויתי עם מוסיקה היה כששמעתי ברדיו את וויטני יוסטון שרה את  “I will always love you”, מאותו רגע רציתי להיות זמרת נשמה. הנוכחות והכוח האלה של הקול נגעו בי כבר מהצליל הראשון.
יש קולות שנוגעים בליבי ונוטעים בי אנרגיה. לדוגמא הקול של הזמרת האהובה עליי “Feist” אך גם של Dave Stringer ושל להקת “Lucius” או של Paolo Nutini. הם מרשימים למדי. הרבה זמרי נשמה הם בעלי קולות יחודיים, כשאתה מאזין להם אתה מרגיש בטוח וחמים, אתה מרגיש בבית.

את ידועה כזמרת הנשמה הגרמנייה החשובה ביותר, איך את שומרת על איזון עם המעמד הזה?
יש לי דרכים שונות, אני מתרגלת יוגה, אני עושה הליכות ושוחה. חשובה לי מאוד הגישה הרגשית שלנו לבעלי חיים ולאוכל טבעוני, לאנשים ולקולקטיב, להבנה וסימפטיה.

 

 

השירים שלך מאוד עזים ודרמטיים, יש בקריירה שלך איזשהו רגע שבו את הכי אוהבת להיזכר?
זו שאלה נהדרת ועולות בי הרבה תמונות כשאני חושבת עליה. יש כמה במות שלעולם לא אשכח. לדוגמא 'פסטיבל היוגה ברלין' או שיעורי Mantra שעשינו באוויר הפתוח. כשמגיעים אלפי אנשים לתרגל (יוגה) ולשיר באווירה שליווה וידידותית, זה עבורי מאוד נוגע ללב. גם עם המשפחה שלי יש לי רגעים בלתי נשכחים. שרתי לסבא וסבתא שלי כשהם חגגו 50 שנות נישואין. הגיעו אורחים רבים שרבים מהם הכירו אותי עוד כילדה. עליתי על כיסא עם הסנסולה שלי והכרזתי על השיר שלי "גן עדן". סבא שלי בכה מהתרגשות, הייתה כזו אווירת התעלות שלעולם לא אשכח.

איך פגשת את הסנסולה?
ב- 2008 ראיתי סנסולה באירוע מכירות של חג המולד. זה היה כל כך מיוחד. כששמעתי את הצלילים שלה הוקסמתי והתרשמתי עמוקות. התלבטתי אם לקנות אותה, היא נראתה מאוד עדינה ושברירית, אך לא יכולתי לעמוד בפניה. התגובות בשיעורי ה- Yoga Vidya היו מדהימות, אנשים רבים באו לשתף אותי בתחושת הרגיעה שהם חשו לצלילי הסנסולה וכולם הסכימו שלסנסולה יש השפעה רבה על היכולת שלהם להירגע. שמחתי ש Yoga Vidya צירפו את הסנסולה לכלים הנבחרים שלהם.

 

מה גרם לך להשתמש בסנסולה בפרוייקט שלך?
אהבתי את הצליל העדין והחודר הזה. הוא התחבר לרגשות שלי והעביר אותם לקהל ביחד עם הקול שלי. אין הבדל בין קונצרט גדול, שיעורי מנטרה יוגה או מפגשי הילינג – הצליל מחולל ריפוי פנימי בתוכנו. תביט בעיניו של ילד או מבוגר שמקשיב לסנסולה בפעם הראשונה... איזו חוויה מדהימה ונוגעת ללב.

איך את משתמשת בסנסולה באופן כה מעורר השראה?
אני משתמשת בסנסולה כדי להוביל אנשים לרגיעה עמוקה בשעורי היוגה שלי. וכמובן אני משתמשת בה כשאני מנגנת בקונצרט ובאלבומים שלי. כרגע אני עובדת על רמיקס אלטקרוני של השיר שלי “Goodbye”. זה גם אלבום סנסולה. הרמיקס החדש יצא השנה יחד עם קליפ וידאו. זה תענוג לעבוד עם הסנסולה, וזה גם הופך להיות יותר ויותר סימן הזיהוי שלי כיוצרת.

איזה מהכלים של HOKEMA הכי מועדף עלייך?
הסנסולה רנסנס.

 

 

מראיין: Annalena Horl

אתר האינטרנט של Janin Devi:
www.janindevi.com

 

הניגון בסנסולה אינו דורש כל ידע או ניסיון מוסיקלי!
צלילי הסנסולה עמוקים ומתמשכים, ומשתלבים זה בזה בהרמוניה מושלמת.
הסנסולה היא פרי פיתוח של חברת HOKEMA גרמניה, היא מיוצרת בחברת HOKEMA בעבודת יד נקייה ומדוייקת ובעזרת חומרים איכותיים ביותר.