הוראות שימוש בקלימבה קלאסיק

 

 

הקלימבה, הידועה גם בשם אמבירה, היא כלי נגינה עממי ועתיק יומין שמקורו בדרום אפריקה. לקלימבה קלידי מתכת שאותם מרעידים בעזת האגודלים. הקלימבה קיימת באפריקה במגוון תצורות, שבהן רטט הקלידים מוגבר בדרכים שונות, למשל על גבי תיבת תהודה - כלי חלול כגון דלעת יבשה וכד'. הקלימבה קלאסיק של HOKEMA מיוצרת בעבודת יד ועשויה עץ דובדבן.

קליבמה קלאסיק

 

כיוון הקלימבה

הקלימבה קלאסיק מכוונת לסולם פנטטוני לה-מינור:
.
קלימבה קלאסיק בסולם לה-מינור
מקרא תווים


בדרך כלל אין צורך לכוון את הקלימבה, אולם במידת הצורך ניתן לכוון את הקלימבה ע"י הקשה על קצות הקלידים בעזרת פטיש קל (50 גרם) כך שהקליד יידחף לכיוון שבו החלק הרוטט ייגדל (הנמכת הצליל) או ייקטן (הגבהת הצליל).
כדי להגיע לכיוון מדוייק מומלץ להשתמש במכוון כרומטי.
בעת כיוונון הקלימבה אין לשחרר את הברגים המחזיקים את הקלידים.
לקלימבה קלאסיק קיימים כיוונים נפלאים נוספים, להלן כמה הצעות לכיוונים חלופיים:

כיוונים נוספים לקלימבה קלאסיק

באתרנו ניתן לצפות בסרטונים המדגימים כיוונים אלה ואחרים, כמו גם את תהליך הכיוון עצמו.

הקלימבה קלאסיק מאפשרת ליצור אפקט תרטיט 'וואה-וואה' עדין ע"י נדנוד אחת הבהונות כלפי החור הקדמי בתנועה של סגירה ופתיחה של החור, או ע"י ביצוע פעולה דומה על החורים האחוריים בעזרת יתר האצבעות.

תחזוקה

יש להימנע מחשיפת הקלימבה ללחות. בפרט, בתום כל שימוש יש לנגב היטב את קלידי הקלימבה בעזרת מטלית רכה ויבשה (כדי להסיר את הלחות והמליחות שמקורן בעור האצבעות, אשר עלולות לגרום לקורוזיה).

הניגון בסנסולה אינו דורש כל ידע או ניסיון מוסיקלי!
צלילי הסנסולה עמוקים ומתמשכים, ומשתלבים זה בזה בהרמוניה מושלמת.
הסנסולה היא פרי פיתוח של חברת HOKEMA גרמניה, היא מיוצרת בחברת HOKEMA בעבודת יד נקייה ומדוייקת ובעזרת חומרים איכותיים ביותר.