טוביאס מגל (Tobias Meggle), מפיק מוסיקלי, בוואריה

כדי לתאר את טוביאס מגל אי אפשר להימנע מהמילים: אינטואיציה, רגש, מקצועיות ויציבות... רק כדי לתאר במקצת את הרבגוניות שלו ואת תשוקתו למוסיקה.
זה לא רק הטכנולוגיה אלא הקפדתו על מוזיקה רב-ממדית ככל האפשר, שנותנת מתנה למאזין. מתנה העשויה תערובת מושלמת של מיומנות ותשוקה, שהיא תמיד משהו "שונה וחדש".
בגיל אחת עשרה טוביאס התחיל לנגן עוגב ופסנתר והוא שם ליבו במוסיקה. הוא פרח במכשירי סינתזה והשתתף בפרויקטים רבים, תקליטים ודיסקים, כמלחין ומפיק. עד 1998 היה לו אולפן הקלטות במינכן, אבל אז החיים משכו אותו לאזור כפרי יותר והוא הקים סטודיו חדש וייסד את מותג הפקות המוסיקה “Hinterland Studio”. בהמשך פרסם תקליטים ודיסקים, כמו ה-“Sandboy”. בשנת 2011 פנה להפקת מוסיקת סרטים ופסקול, תחום שמחייב לעורר תמונות בצלילים. בעבודתו טוביאס מדגיש דפוסי צליל חמים ושקופים והוא מממש ללקוחותיו את דרישותיהם הטכניות והמוסיקליות
"מוסיקה מקבלת חיים רק על ידי הרגשות שלה..." אכן כך ניתן לתאר את טוביאס בקצרה.

 

מתי ואיך מוסיקה עוררה אצלך עניין? ומה גרם לך להקים אולפן הקלטות?
כשהייתי בן אחת עשרה אמא ​​שלי נתנה לי אורגן. מיד התחלתי לשחק עם זה ולקחתי שיעורים. אחרי שנתיים עברתי לנגן בפסנתר. בהתחלה השיעורים שלי היו בפסנתר קלאסי ואח"כ ג'אז. כבר מההתחלה היו לי להקות משלי. כדי לבצע הקלטות התחלתי לעבוד על הקמת אולפן הקלטות משלי. בהתחלה עבדתי עם מקליט 4 ערוצים, בהמשך מקליט 8 ערוצים ואז 24 ערוצים.

איך הסנסולה משכה את תשומת לבך?
אפשר לומר שהקלימבה B5 הייתה "סם הכניסה" שלי. גיליתי אותה בחנות במינכן והתמכרתי. משם גילוי הסנסולה היה רק עניין של זמן.

מה גרם לך לשלב את הסנסולה בפרויקטים שלך?
במשך שנים ניגנתי בסנסולה לבנותיי מדי ערב לפני השינה. אני אוהב את הצליל הקסום והמרגש של הכלי הזה, הוא מרגיע ומעורר השראה. כשפניתי לעשות מוזיקה לסרטים זה היה מתבקש להשתמש בו גם עבור הפקות המוסיקה שלי.

 

 

מראיין: Annalena Horl

אתר האינטרנט של Tobias Meggle:
www.hinterland-records.com

 

 

הניגון בסנסולה אינו דורש כל ידע או ניסיון מוסיקלי!
צלילי הסנסולה עמוקים ומתמשכים, ומשתלבים זה בזה בהרמוניה מושלמת.
הסנסולה היא פרי פיתוח של חברת HOKEMA גרמניה, היא מיוצרת בחברת HOKEMA בעבודת יד נקייה ומדוייקת ובעזרת חומרים איכותיים ביותר.